FOTOGRAFIE ZDE http://www.ecards.cz/invitation.php?b=MzY1MTM%3D&p=ODI1NzU2NTA%3D

 

Tak takový byl můj první pohled na staré divadlo v
 severovýchodním Londýně – Dalstonu. Dnes je tu squot, který zde funguje jako denní centrum pod názvem EVERYTHING FOR EVERYONE ( E4E) – v překladu VŠECHNO PRO VŠECHNY a to teprve asi od ledna 2006. Kromě zde probíhajících různých workshopů,pořádané mladými squotery, tu také celá neděle patří FOOD not BOMBS.
A to jsem si přece nemohla nechat ujít !:). U vchodu jste se mohli dočíst dnešní program:*Káva po celý den,* Pomáhání nám s vařením, * Food Not Bombs – veganské jídlo zdarma pro každého od 16.hod do….., * Promítání španělského filmu Guerrilla po západu slunce

Po vkročení do vchodu jste mohli spatřit tabuli s nápisem: „ Neužívej drogy a alkohol. Opatruj tento prostor pro každého. Díky! E4E “ , nabrat informační letáčky a po prohlédnutí stěn se dozvědět, jaké akce už má toto centrum za sebou – např. benfity,dětský den. Ochotně nám zde pózuje pan „domácí“ ( Sebastian z Francie) :)
 
 Když jste vešli dovnitř viděli jste, že jsou všichni zaneprázdnění přípravou jídla na FNB. Takto se aktivně škrabalo,loupalo, krájelo, obalovalo, míchalo, smažilo…I přes to nás ochotně přijali mezi sebe a zapojili do práce. Atmosféra byla příjemně uvolněná, při práci jsme seznámili a hezky popídali (v lámané angličtině):) ( na fotografii slečny ze Španělska)
 
 Maria ukuchtila vynikající pochoutky! Zrovna v této je avokádo – byl to prý španělský recept.
 
Toto je pohled od kuchyňské linky ke dveřím. Mezi bedničkami s ovocem bylo naše místo – mé a Míši ( česká kamarádka, která bydlela ve stejné oblasti jako já). Míša stále pilně pracuje, zatímco já se flákám při focení:)
 
Jedna stěna squotu byla věnována problému, se kterým se nyní potýká staré divadlo– vláda chce totiž tuto budovu zbourat a na jeho místo postavit věžáky s kanceláři pro úředníky…S tím samozřejmě nesouhlasí obyvatelé squotu, ale také obyvatelé v celé této oblasti. Snaží se tedy vší silou ukázat, že toto centrum je důležitější. Na obrázcích můžete vidět počítačové návrhy, jak by to tu mělo vypadat po dokončení nových staveb. Vlevo tu zde visí i fotografie starého divadelního plakátu a náčrt tehdejšího divadla.
 
 A takto nádherně vypadalo již hotové papáníčko – vše z vyskippovaného jídla
( z kontejnerů u hypermarketů , vyhozené po konci záruční lhůty – která je beztak nadsazená, ale stále zdravotně nezávadné) ! Co na to říkáte? Nesbíhají se Vám sliny? :)
 
Nám se tedy pořádně sbíhali a tak se začalo ochutnávat :)
 
 A pak už jsme jedli všichni plnou pusou:) Bylo to vynikající! Mňam,Mňam! (zprava – Míša, Ital, já, Španělka, Francouz)
 
 Takto se odpočívalo po práci:)
 
Zastavovali se tu lidé různých věků a vedli se příjemné debaty s příjemnými lidmi o všem možném:) Samozřejmě stálý strávníci nechyběli – nebyli to ale žádní typičtí bezdomovci, většina jsou to také squoteři a po práci se tu stavují, nebo lidé z okolí. ( Chlapec s brýlemi na hlavě byl z Řecka)
 
 A to byla naše Česká parta:) Zleva Dušan z Děčína, který mě sem zavedl a seznámil s mnoha zajímavými místečky v Londýně, za což jsem mu velice vděčná! Zprava Karlos a Martin z Prahy. Při povídání jsme zjistili, že jsme všichni takoví aktivisti a nakonec se vzájemně známe přes své kamarády!Karlos byl ve Svobodě zvířat a zná dobře Patrika Neuberta, který nám s rozjezdem FNB pomohl. Prostě, ten svět je opravdu malý!:) A všude můžeš narazit na ty správné lidi…

 

 

 

Info: jidlonezbranecb@yahoo.com